ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bedel Ödemek Neye Benzer  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bedel Ödemek Neye Benzer

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bedel Ödemek Neye Benzer  Empty
MesajKonu: Bedel Ödemek Neye Benzer    Bedel Ödemek Neye Benzer  EmptyPtsi Ekim 21 2013, 22:55

Bedel Ödemek Neye Benzer

Bir insan düşün vermeden almayı kar sayan yedikçe acıkan ve acıktıkça saldırganlaşan. Bir insan düşün herkese muhtaçken zalimlik edenlerden olan, konfor tuzağında çaresizleşen ve çaresizliğinin farkında olamayan, kendisini mutlu edebilmekten aciz ve bağımlılıklarını mutluluk sanan. Bir insan düşün bedel ödemenin faydasından habersiz, bir insan düşün bedel ödemeyi zayıflık zanneden ve yanılan...

Sonra insanlar düşün gerçekle sahteyi ayırt edebilen, insanlar düşün duyduğunu bildiği zannetmeyen. Bedel ödedikçe güçlenen güçlendikçe merhamet edebilen, gerçek mutluluğun üretmekte olduğunu fark edebilmiş. İnsanlar düşün insan olabilmenin sorumluluğunu üstlenebilmiş. Hayat büyük bir alış veriş merkezi gibidir; aradığın her şeyin içinde olduğu bir alış veriş merkezi. Neyi arıyorsan neyi hak etmek istiyorsan onu bulabileceğin bir yer, içindekilerin tamamen müşteriye göre dizayn olduğu bir pazar. Bu markette somut ve soyut tüm ihtiyaçlarını bulabilirsin, arabalar evler kıyafetler popülarite ilişki sevgi beceri bilgi güç çözüm iyi kötü saygı. Bütün bunlar alıcısı varsa satılır...

Bu alım satımın bir usulü vardır, her satılan ürünün hak ettiği bir değer vardır. Neyi satın almak istiyorsam değerini karşılayabilecek kaynağımın olması gerekir, yani kasaya geldiğimde bedel peşin olarak benden istenir. Çok istediğim ama bedelini karşılayamadığım şey henüz benim değildir, ne zaman ki onu alabilecek kazancı üretirim o zaman sahip olma hakkını elde edebilirim. Kazancım yoksa istediğim kadar isteyeyim onu hak etmiş olamam. O muhteşem arabayı almak istiyorum, istiyorum ama o arabayı alabilecek param yok. Arabayı o kadar çok istiyorum ki illa benim olacak olmazsa olmaz diyorum ve kredi çekiyorum. Arabayı kasadan geçiriyorlar ama bu benim o arabayı hak ettiğim anlamına gelmiyor. Hak edebilmem için onun bedelini ödeyebilecek güçte olabilmeliydim...

Baktığınız zaman gerçekte bu büyük markette kredi kartı geçmez, bu markette veresiye yoktur. Bedelini ödemeden alıp çıkmak hırsızlık demektir, bedelini ödemeyeyim ama benim olsun demek hırs yapmak demektir. İnsanlar egolarının aşırı istemesinden dolayı bu yollara baş vururlar. Şimdi olmasını istiyorum dedikleri için hak etmedikleri şeyleri haklarıymış gibi görürler...

Aslında kural çok basittir; neyi istiyorsan onun bedelini kazan, şimdi satın alma hakkına sahipsin. O çözüm becerisini öğrenebilmen için bedelini ödemen gerekiyor, o sevgiyi hak edebilmen için bedelini ödemen gerekiyor. O mutluluğa sahip olabilmen için bedelini ödemen gerekiyor yani istediğin şeyi hak etmen için ona ilgi vermen gerekiyor. Yoksa sadece sonucu isteyip hırs yapanlardan olursun, alış veriş sepetini ağzına kadar doldurmuş ama hala gözü raflarda olanlardan olursun. Hiçbir şeyle tatmin olmayan sürekli mutsuz aldığına 2 gün sonra yüz çevirenlerden olursun. Bedelini ödemediğin her konuda hayatında alarmlar çalmaya başlar. Başlangıçta ödemen gerekenden daha fazla bedel ödemek zorunda kalırsın. Bedeli erteledikçe acın daha da artar çözüm daha da zorlaşır...

Diyor ki; herkes bedel ödediğini sever ve herkes bedel ödediği konuda güçlenir. Hangi konuda bedel ödediysen o konuda çözüm üretme becerin artar. Hangi konuda ilgini yoğunlaştırdıysan orada güç kazanmaya başlarsın. Hayattan neyi satın almak istiyorsan bedelini peşin olarak ödemek isteyenlerden ol. Karlı bir alış-veriş için hak etmek isteyenlerden ol, bu seni dününden daha iyi bir yere taşır...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bedel Ödemek Neye Benzer  Empty
MesajKonu: Geri: Bedel Ödemek Neye Benzer    Bedel Ödemek Neye Benzer  EmptySalı Ekim 22 2013, 01:17

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Bedel Ödemek Neye Benzer
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bedel Ödedim...
» Aşk Nedir, Neye Aşk Denir?
» Ömre Bedel Sevdalar Makberi
» Hayat Bazen Bedel Ödetiyor
» Neye Yarar...