ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Umut Etmek Bir Şey İçin Bir Çok Şeyi...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Umut Etmek Bir Şey İçin Bir Çok Şeyi...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Umut Etmek Bir Şey İçin Bir Çok Şeyi...  Empty
MesajKonu: Umut Etmek Bir Şey İçin Bir Çok Şeyi...    Umut Etmek Bir Şey İçin Bir Çok Şeyi...  EmptySalı Ekim 01 2013, 20:47

Sırıksıklam yaşanan tüm duygular bir gün güneşe asıldığında şikayet ederler hallerinden. Oysa onlar öylece mutludur ıslak ve serseri bir hayatta yaşayıp uslanmamaktan yanadır duygular. Nitekim seni anlayamayan sevdiğin anlaşılmaz olduğunu söylerken yüzüne karşı ne bir tereddüte düşmüştür nede bir an olsun kararsızlığa. Oysaki sevgilin kararsızlığın ta kendisiyken henüz adını koyamadığı hayatına bir ömür biçerken çokta kararlı görünür. Ne fayda kopmuş yaşamın kayışı, sevda ellerinden kayarken tutmak zor gelmiştir...

Oysa kendini kandırmak pekte zor değildir değil mi, ne çok riyakar suratlar gördük, ne çok maskeler gördük ve biz hiç bir zaman maskeleri yüzümüzde mesken tutmadık. Hep biz için yaşadık ve hep biz için bin defa öldük, yağmurlar kadar coşkulu yaşadık ve kar kadar temiz yağdık ömrümüzün üstüne. Oysa aman aman beklentilerimiz yoktu sevdiğimizden, biraz sevgi biraz anlayış ve birde ömrü paylaşmak istedik sonsuzluğun sonunda...

Biçare gri asfaltın üzerine üzerine bıraktığımız hayatlarımızı, bir silindir düzlerken dur deyip ön ayak olamadık duygularımıza. Dur diyemedik geçen zamana, altında kaldık tüm isyanların, tüm şarkıların, tüm yaşamın, tüm yalanların en altında kaldık. Evrenin en ücra köşelerinde peşkeş çekerlerken hayatlarımızı, biz sevdiğimizi biraz olsun görmek için kilometreler katedip sonra onsuzlukla yaşadık...

Bir ay, koca bir ay sevdiğimizle bir günü kutsamak isterken tüm sevgimizi bir ay içinde üç-beş saate sığdırdık. Komik olan bizdik, biz kendimize gülerken, hayat bize kahkahalar atıyordu. Belki de haklıydı, belki de biz haklıydık, belki de korktuk ama başarısızlığımızın bahanesini asla başka birilerine yüklemedik. Hep olduğumuz gibi yaşadık ve hep yaşadığımız gibi söyledik gerçekleri...

Arkama dönüp baktığımda ellerimin arasında param parça olmuş bir boy aynam var. Kendime bakmaktan çekindiğim kırık, tuz buz olmuş bir boy aynam var. Kelimeleri ardı ardına sıralarken tüm dakikalarım, karma karışık yüklemler, özneler birbirine girmişken cümleler dağınık ve hayal kırıklıkları geleceğe koyulan ismi kesip biçerken böyle olup biteni anlatmakla yetiniyorum. Ne garip insan kendi hayatının senaryosunda bir şekilde rol değiştiriyor...

Roller insanları insanlar replikleri yönetmen ise en başından beri bildiği bu filmi insana oynatıyor. Geri dönüp replikler üzerinde değişiklik yapmak istiyor insan ve işte keşkeler ondan sonra vuku buluyor. Keşkeler ah keşke burada şunu söyleseydim, ne çok ihtimal varmış ama ben neden bu salakça cümleyi kurdum sevdiğime diyebiliyor insan sadece. Ben hep söylediklerimden pişman oldum ve söylediklerimde beni hep pişmanlıkların arasında bıraktı...

İnsan kendi filminde baş rol oynuyor tek seferlik bir filmde tek seferlik repliklerle bir film yazıp oynuyor. Sevdiğim ne beni anlayabilecek kadar cesur buluyor cümlelerini, ne beni yargılayabilecek kadar tecrübeli olduğunu sanıyor. Oysaki bilmiyor ki ikimizde bu filmin tam ortasında kalmışız. Tek izlenimlik bir filmde o ve benden başkası yok, bilmiyor ve korkuyorum, korkuyorum ki bildiğinde geç kalmış olması tüm geleceği hallaç pamuğu gibi atacak...

Beklemek hep insanın canını sıkmıştır büs bütün özlemleri kırmıştır, insan insan olalı hep bu tür sınavlara tabi olmuştur. Neyse dedim ya tek seferlik bir filmde, tek seferlik kelimelerle, tek seferlik bir yolda, tek seferlik yaşıyoruz. Dedim ya tek sefer olsun sevdiğimin beni anlamasını isteyip onunla tek seferlik bir hayatı tek seferde de olsa mutlu geçirmeyi umut ediyorum...

Umut etmek, bir şey için bir çok şeyi feda etmek.
Umut etmek, her şey için tek bir şeyi feda etmek.
Ama yine de umut etmek...

Selam Sevgi ve Dua ile...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Umut Etmek Bir Şey İçin Bir Çok Şeyi...  Empty
MesajKonu: Geri: Umut Etmek Bir Şey İçin Bir Çok Şeyi...    Umut Etmek Bir Şey İçin Bir Çok Şeyi...  EmptyÇarş. Ekim 02 2013, 01:20

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cenneti Hak Etmek İçin Buradayız…
» Sohbet Etmek İçin Neyi Bilmek Lazım :))
» Teşekkür Etmek?! Beni Sevdiğin İçin…
» Yaşayanlar İçin Umut Her Zaman Vardır
» Yaşayanlar İçin Umut Her Zaman Vardır