ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Ne Yapıyoruz Böyle...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Ne Yapıyoruz Böyle...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Ne Yapıyoruz Böyle...  Empty
MesajKonu: Ne Yapıyoruz Böyle...    Ne Yapıyoruz Böyle...  EmptySalı Eyl. 17 2013, 21:27

Ne Yapıyoruz Böyle...

Çayı harman etmeyi severim, değişik markalar, değişik bahçelerden gelen çayları getirir aklıma. Döküveririm geniş bir tepsiye hepsini, karıştırırım hızlı hızlı işte yepyeni bir çay modeli ve yeni bir çay tadı...

Demeyin sakın sonuçta hepsi çay değil mi diye inanın hata edersiniz. Farkı farketmek için ayrı ayrı demleyip ama aynı anda sırayla içmenizi öneririm. O zaman görürsünüz ki; kimi buruk bir acıya, kimi rayihalı bir iksire, kimi normal bir dere suyuna, kimi dilden damağa, ordan da yüreğe giden bir tada sahiptir...

Ayrı ayrı çayları, ayrı ayrı zamanlarda içsem; ayrı ayrı tatlarını sevip, hangi birini içiyorsam diğerlerine haksızlık edeceğimi düşünürüm. Bu nedenle harman ederim ki, bir diğerine haksızlık olmasın...

Bunları yazarken şimdi düşündüm de insanları harman edemem ki. İnsanları harman ettiğimi varsaysam hadi; onlara duyduğum sevgimi nasıl harman edeceğim. Hadi sevgilerini de harman ettiğimi varsaysam, yüreğimi nasıl harman ederim. Nasıl hepsinden parçalar alıp yüreğimde birleştiririm ki...

Öyle ya sevgilerim çok değişik çünkü evlat sevgisi, ana baba sevgisi, akraba sevgisi, arkadaş sevgisi, dost sevgisi, sevgili sevgisi, eş sevgisi say sayabildiğin kadar. Hangisi hangisine benzer evladıma duyduğum sevgiyi, bir dostuma, bir arkadaşıma duyduğum sevgi ile nasıl karıştırabilirim ki. Olmaz olamaz insanlar bir çay değil her birinin yüreğimde ayrı ayrı yerleri var. Birinin sevgisi bir diğerine asla karışmaz. Aşk, tutku, sevgi, sevda, hoşlanma, heves, düşündüm şimdi de; yoksa bizler bu kavramları da mı karıştırıyoruz...

Çok güzel bir kıza ya da çok yakışıklı bir erkeğe heves duyduğumuzda, ya da hoşlandığımızda bunu sevgi mi sanıyoruz ki. Ya da bizim duygularımıza karşılık vermediği için onur meselesi yapıp, kendimizi onu sevmeye mahkum ettiğimizde yaşadığımız o kahrolası tutkuyu sevda ile mi karıştırıyoruz. Ya da birini taparcasına sevdiğimizi düşünüp, birkaç gün sonra daha edalı birini gördüğümüzde; işte gerçek sevda bu deyip daldan dala atladığımız aşklarımıza sevgi adını takıp sevgiye ihanet mi ediyoruz...

Çay dedim, harman dedim, insan dedim ve sonunda sevgiye geldim yine. Sevgiyi sevdiğimden mi bence evet sevgiyi seviyorum da; yukarda saydığım kavramları neden insanlar karıştırıyor ki hep. Yoksa bizler ne istediğimizi bilmiyor muyuz, karıştırıp duruyor muyuz kavramları çay misali. Sahi biz bu sevgi denen güzelliği harmanlama amaçlı ne taklalar atıyoruz böyle. Daha da doğrusu, biz insanlar ne yapıyoruz böyle...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Ne Yapıyoruz Böyle...  Empty
MesajKonu: Geri: Ne Yapıyoruz Böyle...    Ne Yapıyoruz Böyle...  EmptyÇarş. Eyl. 18 2013, 01:52

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

Ne Yapıyoruz Böyle...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Böyle Böyle...
» Ben, böyle olmamalıydım
» Ben Böyle Olmamalıydım..
» Böyle Dua Ettinizmi?
» Böyle Geceler...