ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bazı İnsanlar Vardır... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bazı İnsanlar Vardır...

4 posters
YazarMesaj
beyza57
Dost Üye
Dost Üye
beyza57

Bazı İnsanlar Vardır... Empty
MesajKonu: Bazı İnsanlar Vardır...   Bazı İnsanlar Vardır... EmptyPtsi Eyl. 28 2009, 22:15

Bazı İnsanlar Vardır, Hem Namazını Kılar Hem Cimri, Hem Ahlaksız Hemde Zalimdir.
12/04/2009 - 02:09

İşte bu kişi için namaz hiçbir şeydir. Fakat öyle kişi de vardır ki, namaz onu çok düzgün yola çekmiş, kalbine nur yağdırmış, o insanı gerçek bir insan yapmıştır. İşte bu kişi için namaz çok şeydir.

• Namaz, ALLAH katında en vazgeçilmez bir ibadettir. O kadar ki, savaşta bile namazın terkine (Kur’an-ı Kerim’le sabit) izin verilmiyor.

• Biz ahir zaman Müslümanları, hiçbir gerekçemiz yokken bile namazı terk edebiliyoruz.

Cemil Tokpınar

Namazı terk etmeye gerekçe var mıdır? Vardır, onlar şunlardır:

1- Evimiz veya komşumuzun evi yanarken.

2- Ortalığı sel götürürken, vb. kurtulma gayreti esnasında kişi namazı düşünemez, düşünse de sorumlu değildir. Hatta, bir insan “imdat” isterken namaz kılmak haramdır. Pardon hayvan bile can acısından inim inim inliyorsa hüküm aynıdır.

3- Erkeklerde, düşmanın geldiği anlar. (Düşman uzaktayken nöbetleşe kılınmalıdır)

4- Kadında, regli ve lohusalık süresince. Lohusalık ve regli müddeti bittikten sonra namazlarını iade etmez.

5- Kişinin hastalıktan kendini kontrol edemez hale gelmesi.

• Namaz Kur’an’da yetmiş kez emredilmiştir. Bunun kadar çok zikredilen, bunun kadar ısrar edilen başka bir ibadet yoktur.

Cemil Tokpınar

• Okulda müdürümüz, askerde komutanımız bir iş emrettiğinde, “Ben senin dediğini yapamam” diyemeyiz. Sıra ALLAH’a gelince ne kadar kolay rest çekip “Sen benden namaz kılmamı istiyorsun ama ben kılamam” diyoruz. Namaz kılmaya üşenen insan, zorla da olsa, yani namazını istemeyerek kılsa, kıldıktan sonra kendine güveni artarak, ruhen rahatlayacak ve güçlendiğini görecektir.

“Ey insanlar! Rabbinizin emir ve yasaklarına karşı gelmemeye dikkat edin. Ve öyle bir günden korkun ki, o kıyamet gününde, ne babanın evladına, ne de evladın babasına bir faydası olur. ALLAH’ın vadi şüphesiz haktır. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O çok aldatıcı şeytanda, ALLAH’ın azabını unutturup, sadece affına güvendirerek sizi isyana sürüklemesin.” (Lokman 33)

Gerçekten bazı insanlar, “Nasıl olsa ALLAH affedicidir” deyip namazını terk ediyor. Yani pazarlıklı işliyor günahını. Dehşet verici bir durum. İnsan, kendi kendine, kurtuluş kapısını kapatıyor, şeytani umutla. Evet, ALLAH’tan umut kesilmez, ne zaman? Tövbe ettiği zaman. Haram işlemek için ALLAH’tan rahmet istemek kadar aldatıcı bir istek başka ne olabilir?
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: s.a   Bazı İnsanlar Vardır... EmptyPtsi Eyl. 28 2009, 23:11

Gerçekten bazı insanlar, “Nasıl olsa ALLAH affedicidir” deyip namazını terk ediyor. Yani pazarlıklı işliyor günahını. Dehşet verici bir durum. İnsan, kendi kendine, kurtuluş kapısını kapatıyor, şeytani umutla. Evet, Allah’tan umut kesilmez, ne zaman? Tövbe ettiği zaman. Haram işlemek için Allah’tan rahmet istemek kadar aldatıcı bir istek başka ne olabilir?

ALLAH razı olsun beyza kardeş
çok güzel bir yazı ve çok önemli bir yazı
namazsız inasanın imanı temelsiz bir bina gibidir
temelsiz bir yapı ne akadar ayakta duruyorsa o kişideki imanda
o kadar ayakta durur.Allahın hiç bir şekilde taviz vermediği ibadet namazdır.
namaz müminin dünyadayken ALLAH ile randevusu buluşma anıdır.huzura duruş
O'nunla hasbihal ediş seni unutmadım ya Rab koştum geldim randevuma
ve kapandım huzuruna affına geldim bağışla beni sürgünümde hayırlı insan
eyle demenin bir edasıdır.

çiçek7 çiçek7 çiçek7
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Bazı İnsanlar Vardır...   Bazı İnsanlar Vardır... EmptySalı Eyl. 29 2009, 12:56

ALLAH razı olsun kardeş çok faydalı bilgiler Rabbim hakkıla namaz kılanlardan eylesin.inşAllah eline emeğine sağlık. :oflw: :oflw: :oflw:
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bazı İnsanlar Vardır...   Bazı İnsanlar Vardır... EmptyPerş. Ekim 01 2009, 00:14

çiçek10 Allah razı olsun çiçek10

Bazı İnsanlar Vardır...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bazı İnsanlar Vardır ki Çok Şey İfade Ederler...
» Bazı İnsanlar Vardır ki Çok Şey İfade Ederler...
» Bazı İnsanlar...
» Bazı Anlar Vardır...
» Bazı Anlar Vardır...