ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin Empty
MesajKonu: Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin   Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin EmptyCuma Haz. 07 2013, 20:02

Bu nasıl bir çalıştır neyzen ALLAH aşkına, yeryüzünün bütün denizlerini üzerime yürütüp, bütün dağlarını üstüme mi yıkacaksın hiç acımadan bu gece. Hangi acının metruk akşamlarını doldurdun yüreğinin yeminli düşlerine. Kördüğüm bir zaman kan mı damlattı iniltiyle yıkanmış siyah saçlarının dalgalarına. Ben sana sus demem, yüzyıllarca üfle, cehennemler gibi ateş hücum etsin üşüyen sırrıma ki, alev alev yansın kutuptan kulelerim güneşlerinin yelelerinde hu...

Biliyorum neyzen, ne tarafa dönersen dön aşka çarparsın şimdi. O çıkar karşına gözlerini yumunca. Onun sabahına uyanırsın sen uyuyunca. Çek kamıştan elini canım acıyor, parmakların perdelere değil kalbime dokunuyor be neyzen. Ne o, aşka beni mi anlatıyorsun yoksa iniltilerinle? Beni kıskanır aşk, söyleme çok büyüdüğümü, ihanetin en büyüğünü benim soluduğumu anlatma ona. Zeytin gülüşlü kanatsız kuşların lanetine hapseder sevgiliyi, kıyamam...

Ey sesi gül kokan neyzen, bitmedi mi söyleyeceklerin. Bu kadar derin soluklanıp durma, uyandırırsın mağarada uyuyanları. Sıkıştım kaldım ebrunun mavi desenleri arasında, çal ki dağılsın şu boyalar, çözüleyim artık be neyzen. Hadi çaldığın neyin en dip boğumundan al da ayrılığın ölmeye niyetlenmiş dizlerine çarp beni, yoksa kanıma girecek hasretimin hançer-i ebrû dâdesi...

Düşlerini erteleme bu akşam ne olur, üfle. Kutb-ün Nayi Osman Dede gibi çal, yahut Kutb-ün Nayi Aka Gündüz Kutbay gibi. Keskin bıçaklarla parçalar gibi hicranını, nefesinle yak güzelliğimi görmeyen gözlerin fosilleşmiş bakışlarını. Öldürmeye yemin mi ettin beni iniltilerinle? Seni hangi taştan taşa vurayım, bu nasıl üflemek neyzen? Hadi dostlar, küçük çocukları çıkarın meclisten, aşk konuşacak birazdan. Neyzen âleme yine ızdıraplı bir çığlık atacak. Yine dağları un ufak edip, felekleri birbirine çarpacak...

Sen hep böyle aşk mı üflersin neyzen? Biraz da hicaz üfle yahut çargâh ya da segâh olsun semadan. Sesinin ateş-i hicranından giryan eylediğin gibi asude ahvalimi, başını yastıklardan düşür şu neyin ki kül olsun delirten çığlıkları. Tutuşasın emi neyzen, tutuşturduğun gibi beni. Bağrını lale denizlerine çalıp, meftun eyle sesini firuze gönüllerde hadi. Hadi, ay ışığının altında bir 'mim' boyunca cevr ü cefâ-yi canan'a bağlan da, eşkâlin silinsin yalan dünyadan, süveydaya tutulurken akşamlar...

Hançerenin diplerinde kaldım, hu demek zorunda mısın aşka çalarken beni. Tutuşacak kamışının denizleri, dur. Sen muhrip misin ki böyle pervasız, böyle pürmelâl taşlara vuruyorsun başımı hiç acımadan? Gülibar meclislerde giryar oldu hazan-ı dide-i çehrem, yapma. Ey kanla yıkanan melodiler, kanım helaldir, alın da sevgilinin sesine asın beni bu gece. Örselenmiş gecelere sürün, alın yazımın fütursuz harflerini. Renklerini açın ayrılığın, günahımı helal görün ne olur, bağışlayın esrikliğimi, ışıkları kapatın ey yorulmuş düşler, karanlıkta da görürüm ben onun gözlerini...

Ne diye öyle durup durup sol yanına yıkılıyorsun sürekli. İnsanın başı aşka düşer mi ölmeden. Kalbinin üzerine çok eğilme beni görürsün. Aşk fetih duasına durdu, kıyamet kopmaya başlar birazdan, tedbirli ol, toparlan. Pürmelâl hâlini baş pareye yan da, aşk makamında çal bu akşam. Üflemekle yetinme sakın, iniltilerinle dirilt kurumuş kemikleri. Sesini buselikten koparıp şedd-i arabana çal son defa. Son defa üfle, gözlerim geçerken parmak uçlarından bu gece – ki nevbahar giydirsin aynalar suretime vakitsiz...

Nasıl bir nefesle dokunuyorsun bağışlanmayı hak etmeyen şu gövdeye. İçinin kuyularında boğma nefesini, başım dönecek neyzen. Bir solukluk üfleyiş yeter deli olmama, üfleme öyle üst üste beni, ziyan olurum. Ağlamaktan buz tutmuş gözlerime bakma sakın gözlerini kapatıp. Senin gözlerin ölüm ah, senin gözlerin diriliş, senin gözlerin bir devriliş mezarlığı be neyzen! Az bırak beni kendi hâlime, sus ki ölüp ölüp üzerine yağmayayım bu gece. İçimdeki mescitleri yıktım ben, imanım o, ibadetim o oldu, küfre düşmüşüm ölümlülere göre, günahlardayım. Ben zaten etraflıca susmuşum, sen ne diye habire duvardan duvara çarpıyorsun sesimi? Yakılacak aba mı kaldı bende ki, üstü kapalı zarflar atıyorsun önüme...

Şimdi kan damlayan tespihlerimi dervişliğimin uslanmaz yanlarından sıyırıp fena fi yar sırrında son yaratılışımın hatmini yapıyorum mahremiyeti ifşa olurken bu aşkın. Hiç kimse benim kadar içten çağıramaz aşkı bil neyzen. Hiç kimse bilemez ırmaklarımın nasıl aktığını yüzyıllardır ardından. Bütün harfler Mevlevi gibi bir noktaya yığılmış sürükleniyor şimdi el-firakla geceye, ah min'el aşk. Tüm cümleler var olma savaşı veriyor onun güzelliğini anlatabilmek için, sözlerin gizli bahçelerinde. Kelimeler insicamsız sarsıntılarla deprem yalnızlığı yaşıyor, görüyor musun fecr-i sadığa göz kırpan efsane güzelliğin ölümsüz gülüşlerini...

Yeter ey düş büyümesi, ses pervanesi, nefes tutulması, ayan-ı aşk imamesi süveyda. Ben bin parçaya bölündüm diyorum semah meydanlarında, sen durmadan üflüyor, delirtiyorsun ketum hecelerimi secdegâhlarda. Kanıma girip kanlım mı olacaksın söyle be neyzen? Bir nefeslik çığlık kaç kez ben, ben kaç çığlık ederim, gizli kalmış mahrem günahlara sor ki, sırrı ifşa ettiğim için katlime ferman çıkartmış mahkemeler yakılmasın bir daha. Aşk tüllenmiş bir Firdevs akşamıdır senin soluklarında. Şimdi söyle bakalım kaç ölüm birbiriyle çarpışsa bir defa gözleri eder onun? Ölmelere susamadım ben, ölürken çok gördüm kendimi. Kim annesinin kendisini doğurduğunu görür ölürken. Ya kim aklımın günahına girer beni böyle viran olmuş bilirken...

Varlığın üzerine yemin ederim ki neyzen, üfleyemezsin beni, yetmez nefesin. Ben göğüs boşluklarına sığmam, kıyamet kadar büyük, cehennem kadar sıcak bir sevdaya sahibim. Notalarım günahım kadar ağır, bestelerim onun gözleri kadar hafif, sözlerim sonsuz bir gece kadar uzundur, getiremezsin sonunu, yiter gidersin...

Hadi söyle de güneşin doğduğu tarafa dönsün gözler. Yasak yazgıları söyletip bana katlimi vacip eyleme. Mansurlarla darağaçlarında kaldı diğer yarım. Tam bin yıldır semah meclislerinde iniltilerle bekleşiyor pür-cefa kara bahtım. Hangi kervanı çevireyim kuyuya. Dön dön o var. İçinde o, dışında o, sırrında o var. Onu çırılçıplak günahıma sardım ben. Şimdi ona iman ettim diye kâfir miyim ben neyzen? Ben şehadet ediyorum ki o tek. Onun da eşi benzeri yok ehad...

Kim bana mümin demeyecekse demesin. Çeksin alsın cehalet abasını üstümden. Bineceğim gemileri demirleyip limanlarda bıraksın, yaksın da yelkenlerini rüzgârlara tutunan, beni dibi olmayan kuyulara bıraksın, fark etmez. Ben, senin feryadında tutunmuşum bu aşka ölmem bir daha. Fecr-i kâziplerle oyalayamaz hiç kimse beni. Ben âşık-ı arşa meftun olmuş, ene-l hak sırrında Nil Nehri'ne dökülüp cuş-u ayan olmuşum neyzen...

Sus, kan kaybına tutma bu yorgun bedenimi. Ölmem bir daha, ölemem o yaşıyorken dünyada. Benim sevgimle büyümesi gereken bir çocukken gidemem şimdi, çalma. Çalma firak-ı hasretinden bin pare olan ruhuma ki vakitsiz ölmeyeyim bu akşam...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin   Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin EmptyC.tesi Haz. 08 2013, 01:53

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin   Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin EmptyC.tesi Haz. 08 2013, 21:15

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üfleme Beni Neyzen Yetmez Nefesin
» Son Nefesin Gibi...
» Yetmez mi Sevdiğim
» Neme Yetmez
» Sevmek Yetmez Bazen