ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gel Yüreğim...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gel Yüreğim...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gel Yüreğim...  Empty
MesajKonu: Gel Yüreğim...    Gel Yüreğim...  EmptyPtsi Haz. 03 2013, 19:19

Gel Yüreğim...

Dinle beni yüreğim kimsesizce, sessizce ve gizlice dinle ve selamını sun yüreğim zerre miktarı olsun ALLAH'a kul olmak isteyenlere. Ve sevdanı sun yüreğim zerre miktarı olsun sevmeyi sevenlere. Acılar içinde yoğrulmayan sevdanın kıymetini bilemezdi elbet, bilemez onun ne denli büyük ve ne denli sınırsız olduğunu. Sevdalı olmak, hemde sınırsızca ve sonsuzca yaşarken ölmek gibi, ateşken küle dönmek gibi, gözyaşını sermayen bilmek gibi. Sevdalı olmak bedel isterdi yüreğim, acılara kucak açmalıyız, taşlar yağsada bedenimize gül saymalıyız...

Gel yüreğim senle sevdalı olanlardan konuşalım, dertleriyle buluşalım ve işimizin kolay olmadığının farkına varalım. Sevdalı olanlar, sevdaları sarardı bedenlerini, ondan başka bir şey hissetmezler, ondan başkasını istemezlerdi. Öyle ki kendileri yoktu bu dünyada sadece sevdaları vardı, bir onun için yaşarlar, bir onun için savaşırlardı...

Anlatırlardı bıkmadan, usanmadan ve yılmadan, sevginin adını anmayanlar için sevdanın adını dokurlardı sözlere. Sevginin tadını duymayanlar için sevdanın tadını sunarlardı gönüllere. İtilirlerdi çoğu zaman umursamazlardı, hakarete uğrarlar duymazlardı, kanatılırlar, incitilirler ama susarlardı. Sadece bir vakitte konuşurlardı, sadece o vakitte dökerlerdi içindekileri. Hangi vakit mi o yüreğim hangi vakit mi, gece, gece evet gece...

Gece onlar için vuslat zamanıydı, sevgiliye halini arz zamanıydı, suskun gönüllerinin dile gelme zamanıydı. Olmazdı o an kimse yanlarında, bir o vardı, bir sevdası, bir de Rabbi var sadece. Ve dile gelirler ama dilleriyle değil gönülleriyle ve derler Ya Rabbi, sevdan yaktı yüreğimi, sardı bedenimi, istemem Rabbim senden başka bir şey yeter ki sev beni. Ya Rabbi, anlatıyorum anlamıyorlar, elimi uzatıyorum tutmuyorlar, biliyorum Rabbim hatanın tüm sahibi benim. Eğer sana layık bir kul olsaydım anlattığımı anlarlar, elime el uzatırlardı, affet ALLAH'ım ne olur afet beni...

Ya Rabbi, dilim seni anlatmaya, yüreğim hasretine dayanmaya takat getiremiyor. Ya Rabbi, Sen dilimi aç ki sözümü anlasınlar, Sen yüreğimi aç ki sevdamı tanısınlar. Ya Rabbi, bir umman ki senin diyarın acıları cennet gösterir, bir ummman ki senin yanın taşları güle, ateşleri göle çevirir. İçimde yanan bu ateşi sen Havz-ı Kevser'e çevir ALLAH'ım. Ya Rabbi, ben yokum sen varsın, Sen sevdin ve yarattın ben var oldum. Sen bizi sevipde yarattın, ben nasıl esirgerim sevgimi kullarından, Sen bizi bütün hatalarımızla kabul ettin, ben nasıl yüz çeviririm kullarından...

Ya Rabbi, Sen hiç bir kulunu ateşe sokma, hiç bir kulunu mahşer günü darda bırakma. Beni anlamayanlar, itenler, incitenler ve kanatanlar, Sen onlarıda affet, onlarıda cennetine al ALLAH'ım. Ben yaşayamadım, ben anlatamadım, Sen onları affet ALLAH'ım, bedel olarak ben varım ALLAH'ım ben varım der ve secdeye kapanırlar. Ve sözler bitmiştir artık, sadece sevdaları konuşur, yürekler sel olup akmıştır gözden ve aşk artık arşa yükselip çıkmıştır özden....

İşte yüreğim sevdalı olanların duaları böyle idi, asla kendilerini düşünmezlerdi, zaten onlar yoktu ki bu dünyada. Sadece sevdaları vardı, onun için ağlar, onun için yaşarlardı. Hani ben derim ya hep yüreğim, sanma kolay değil sevdalı olmak diye, sanma hiç kolay değil aşıklar diyarına varmak kolay değil diye. Şimdi beni daha iyi anlıyorsun demi yüreğim ve yüreğim örneğimizdir sevdalı olanlar....

Gel yüreğim anlatalım, haykıralım sevdamızı, varsın itsinler, incitsinler, kanatsınlar bizi, biz kanlarımızı göz yaşımızla silelim. Ne dersin yüreğim; belki Rabbim akan bir damla kanımızı kabul ederde affeder bizi. Ve gel yüreğim seslenelim senle içimizdeki en ufak kıpırtıyı bile duyana, gel yüreğim seslenelim bizi hakiki muhatap alana ve seslenelim yüreğim sevgiyi yaratana...

Ya Rabbi, Rahmetinle acılara gülümsemeyi öğrendim, sevginle karşılıksız sevmeyi öğrendim, merhametinle affetmeyi öğrendim. Sen sevdin ya Rabbim bizi, bizim için cenneti donattın ya ben sakladığın cenneti dertlerde bulmayı öğrendim. Ve Rabbim diz çöktük, boyun büktük huzurunda yüreğim ve ben, tek şey istiyoruz Rabbim senden tek şey. Sev bizi ALLAH'ım sev ve affet, sev ve affet ve yüreğim biz yine gözyaşlarımızla gecede kalalım. Kimse görmesin, kimse bilmesin ağladığımızı, yıldızlar görsün ve bilsin sadece, onlar iletirler sahibine...

Şimdi yine yola düşelim yüreğim, nice gözyaşları, nice okşanmamış yetim başları, nice sevgiye aç yürekler, nice masum bir bakışla birilerini arayan gözler, bizi beklerler yüreğim bizi beklerler. Ve yüreğim yine gitme zamanı, bir gün döneceğini umut ederek gitme zamanı yüreğim gitme zamanı...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gel Yüreğim...  Empty
MesajKonu: Geri: Gel Yüreğim...    Gel Yüreğim...  EmptySalı Haz. 04 2013, 01:59

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Gel Yüreğim...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ellerimin ucundadır yüreğim; Yüreğim duamdır, duam yüreğim!
» Yüreğim Ağrıyor Yüreğim Ağlıyor Yüreğim Melâl...!
» Yüreğim ağrıyor Yüreğim ağlıyor Yüreğim Melâl...!
» Yüreğim Duamdır Duam Yüreğim...
» Yüreğim Duamdır Duam Yüreğim...