ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Biraz Kırgınım Biraz da Kızgın... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Biraz Kırgınım Biraz da Kızgın...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Biraz Kırgınım Biraz da Kızgın... Empty
MesajKonu: Biraz Kırgınım Biraz da Kızgın...   Biraz Kırgınım Biraz da Kızgın... EmptyPaz Haz. 02 2013, 19:42

Kırgınım beni yüreğime kırgın bırakan herkese; bir şehre, bir dünyaya, bu dünyanın, tebessümü unutmuş insanlarına, sözlerini, dillerinde yüreklerin katili olarak besleyenlere. Bir çocuk gibi yüreğimin elinden tutup, sadece onunla oynamak istiyorum, vefayı sadece ondan ummak ve ona vefalı olmak istiyorum. Kırgınım, elimden oyuncağımı alanlara, yüreğimle oynadığım oyundan bahsedince benimle alay edenlere, dostum bildiğime değer vermeyenlere, yüreğimin ayağıyla yürüyüp gittiğim mekanı beğenmeyenlere, onun telkiniyle tutunduğum dalı kesenlere, onun sözünü dinlediğim vakit, benim sözümü dinlemeyenlere...

Kırgınım, bir lahzacık ömürde tûl-i emelleri hatrına, içime derin yaralar açanlara, bir lahzacık huzur için, yürek mabedimi tûl-i ömürde dahi onarılamayacak kadar çok talan edenlere, yürek mabedime destursuz girenlere; zoru kullananlara. Biraz da kendime kırgınım, biraz da kızgın yüreğimi herkesin bırakmasına rağmen ben de bir vakt-i seherde bırakabildiğim için, biraz da kendime kırgınım, pişman olacağım adımları atarken yüreğime sormadığım için, o, adımlarıma yol çizmeye aday iken sol tarafındakini ihmal edenlerin sözlerine değer verebildiğim için, yüreğimin tutunduğu etekleri bırakıp, ete kemiğe bürünenlerin ardından bakakaldığım için...

Biraz da kendime kızgınım; güneş hırsızlarına, güneşimin yerini söylediğim için, sır bildiğimi, sırrıma değer vermeyenlerle paylaştığım için. Ey sır içimde kalsaydın keşke, içimi aydınlatsaydın keşke, içimde hissetseydim yakın olanın yakınlığını; güneşin aydınlığında. Ey sır, uçurmasaydım yürek mabedimden seni, seninle yükselmeye talip olabilseydim semaya...

Ey sır, bahsetmese miydim senden kimselere, kimselerin olmadığı yerlerde seni içimde beslese miydim. Bencil mi olsaydım yoksa sevmek konusunda. Ey sır, içimde, içimdekiyle konuş; sessizce ben kırılırım, yüreğime küstüğüm vakit kendime, ben kızarım kendime, yeter ki sen, içimde mahfuz olan sevdanın adı ol. Ama yâr kırgın değilim sana, haddim değil ki zaten bu, hem ben sana ifade etmekle hiç mahrum ve mahsun olmadım ki...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Biraz Kırgınım Biraz da Kızgın... Empty
MesajKonu: Geri: Biraz Kırgınım Biraz da Kızgın...   Biraz Kırgınım Biraz da Kızgın... EmptyPtsi Haz. 03 2013, 01:48

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Biraz bana, biraz sana belki...
» Yalnızca Biraz,Biraz Üşüyorum
» Kırgınım Yüreğim Kırgınım
» Biraz Lal Biraz Menekşe
» BİRAZ DOSTLUK,,,BİRAZ AŞK...