ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Göçmen Kuşlar Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Göçmen Kuşlar

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Göçmen Kuşlar Empty
MesajKonu: Göçmen Kuşlar   Göçmen Kuşlar EmptyÇarş. Nis. 24 2013, 20:33

Göçmen Kuşlar

Ne zaman geldiğimi bilmeden bu coğrafyada buldum kalbimi, gitgide kalbimi saran bedenimi. Büyüdükçe anlıyorum göçmen bir kuş olduğumu, sancılarla, öteleri özleyip durduğumu. Güneşimi buluncaya kadar sürecek bilirim bu göç sonsuzluğa gün kala, her geçiş şafak sayılır bu yüzden şafağıma sen kala. Göçmen kuşlar gibiyim şimdi ben de bir mekanda çok durmak yakışmaz bize hele de sonsuzluğu sevince. Ben gitmeden, bahar geldi bu kez iklimler değişmeden, sen geldin sevgili. Ruhum çırpınır her sözcükte, sıcak diyarlara, diyarlar değilmiş uzak olan kalbin diyarında bulunca aşkı, sevgiliymiş en değerli olan...

İçim acıyor öyle ki her parıltıda sönmesin diye ışığım, tedirgin ruhum her dalgada. Uçmak kanat ister bir kez sevince kalbin göçü başlar, ruhların yolu kesişince. Bir ben oluyorum şimdilerde bir sen, sen ve ben oluyor tüm mevsimler. Sensizlik, sana dönüşüyor bu göçte seni soluklarken, kendime yaptığım yolculukta. İçimde sıcaklığın varken sevgili, önemli mi mevsimlerin rengi kah gündüzdü, kah gece anılar artık önemsiz kışlar, sonbaharlar. Bir evi olmaz göçmen kuşların dünyaya konukluk gözüyle bakanların. Yersiz yurtsuz olmakla başlar göçmenlik, ansızın sevginin dallarında, dinlenmekle devam eder öyle ki...

Her özgür kuş kadar, bir dal arar göçmen kuşlar da her konuk kadar, rüyalara dalar onlar da. Bazen fabrika kızı eşlik eder şarkılarda, bazen ıslık sesleri alıp götürür onları, hayallerinde. Bir uçmaktan, bir de hayal kurmaktan vazgeçmez göçmen kuşlar tüm mahrumiyetlerine rağmen onlar, göçtükleri ülkelerin tecrübelerini yaşar. Nice hayatlara eşlik etmiştir zira onlar, kuş titrekliğinde, nice mutluluklara kanat çırpmışlardır bir umman derinliğinde. Nice hayatlardan, ipuçları çalmışlardır, kırılmamak için ve kaç hayatı, bakmanın ötesinde müşahede etmişlerdir, geçerken diyarları bir bir...

Aynı hataları bir daha yapmamanın adıdır göçmenlik, gitmesi gerektiğinde, sessizce uçmayı bilmektir yeni ülkelere. Hep kalanlara inat, geçmeye çalışmaktır sınavını göçmen bir kuş edasıyla, kirli mazisini. Şımarmadan yüksek uçuşlarda, alçalmayı bilmektir tevazu gerektiğinde bazen yalnız ve çoğu zaman kalabalıklar içinde ağır ağır uçmayı bilmektir. Tıpkı sessizce akan zaman gibi tıpkı çok sevdiğimiz anılar gibi...

Göçlerin en güzelidir, samimi bir yüreğe uçmak alelacele kendini bir kalp evine atmak. Mekansız ve zamansız, birbirine akmak ne bir çalı, ne bir diken istemez göçmen kuşlar kadar, göçmen ruhlar da böyle zamanlarda. Seven yüreklere, varlık da yokluk da hep bir ayarda, yeter ki bozulmasın bu huzur bir kasırgayla. Göçmen bir kuşum işte ben de tüm göçlerim, sevgiyi bilen yüreklere. Adım yok, yuvam yok bu yüzden, hicret ettim sevgisiz yüreklerden. Kanat çırpışlarım aşka sadece seven yüreklerin kalp atışlarına, gökler şahit sadece...

Bir gökkuşağının altından geçiyoruz,
Sen ve ben..
Günahların altındaki acziyeti içiyoruz
Sen ve ben..
Kanat çırparken sonsuza senle ben,
Unutup göçmenliği, dünyadan geçiyoruz...

Şule Meryem Canpolat

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Göçmen Kuşlar Empty
MesajKonu: Geri: Göçmen Kuşlar   Göçmen Kuşlar EmptyPerş. Nis. 25 2013, 01:40

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Göçmen Kuşlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics